Previous Next

Ekspeditsioon Peruus, Alpamayo & Huascaran (4.-27.06.2024)

20 päeva mägiseiklusi Peruus eesmärgiga tõusta maailma kaunima mäe Alpamayo (5947m) ning Peruu kõrgeima mäe Huascaran (6746m) tippudele.

Registreeru 

Peruud tuntakse kui ühte kaunimate mägedega riiki Lõuna-Ameerikas. Cordillera Blanca on enam kui 200 km pikkune mäemassiiv. Seal asub 17 tippu, mille kõrgus on üle 6000m.

Aklimatiseerumist alustame bussisõiduga Limast Huascaranisse (3050m), kus saame tõenäoliselt juba tunda esimesi kõrguse mõjusid. Järgmistel päevadel teeme aklimatisatsiooni tõusu Nevado Mateo (5150m) Sellest tõusust kuni 4800m kõrgusele saame autoga. Sellistel kõrgused annavad juba tõsiselt tunda. Aklimatisatsiooni jätkame kolme päevase matkaga Alpamayo baaslaagrisse (4300m).

Esimeseks tõsiseks ettevõtmiseks on tehniline tõus Alpamayo (5947m) tippu. UNESCO maailmapärandi nimekirjas nimetatakse Alpamayo’t maailma kõige ilusamaks mäeks. Juunis saavad nipernaadid selles oma silmaga veenduda.

Enne kui läheme ronima Peruu kõrgeimat tippu, on soovijatel võimalus proovida tõusta ka Quillaraju (6100m) tippu. Kuigi Quillaraju pole selle ekspeditsiooni esmane siht, on see heaks eelharjutuseks ja aklimatiks enne peaaegu 7000m kõrguse Huascaran ronimist. See mäetipp pakub kogenud ronijatele häid võimalusi harjutada jäiste ning lumiste, kuni 55 kraadiste nõlvade ronimist.

Peale väikest puhkust Huaraz’i linnas seame end valmis tõusma Peruu kõrgeimasse tippu Huascaran (6746m). See tipp on tehniliselt palju kergem kui Alpamayo, kuid kõrgust on siiski soliidselt, jäädes Lõuna-Ameerika kõrgeimale tipule Aconcaguale alla vaid 200 meetri jagu.

Kui kõik varupäevad ära ei kulu, siis jääb meile ekspeditsiooni lõpus 2-4 päeva ka puhkuseks ja Peruuga täiendavaks tutvumiseks.

Oludest

Linnades viibimise ajal ööbime 3* hotellides ning linnapäevadel Limas ja Huaraz’s sööme hotellis hommikust ning ülejäänud söögid ostame kohalikest restoranidest, mille käigus tutvume ka Peruu toidukultuuriga. Mägedes viibimise ajal valmistame toidu ühiselt koos kohalike giididega. Kõrglaagrites soojendame pakitoite ning sööme pisut kohalikku lisasööki.

Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega tipusaapad ning soojad sulekindad, -joped ning -magamiskotid.

Ekspeditsiooni gruppi juhib Karu, kes on varasemalt Lõuna-Ameerikas nii mõnegi mäetipu juba roninud. Mägedes kasutame kohalike professionaalsete giidide abi.

Ettevalmistus

Peruu ekspeditsioon eeldab väga head füüsilist vormi ning kõrgustaluvust, kuna tipupäevadel liigume 5000, 6000 meetri kõrgusel. See ekspeditsioon sobib ainult varasema kõrgmägede kogemusega ronijatele.

Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne kõrgmägedesse minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest.

Osavõtutasu 5500 EUR.

Osavõtutasuga katame kogu vajaliku transpordi ja logistika alates Lima lennujaamast, grupijuhi ja kohalike ekspeditsiooni giidide töötasud, majutuse koos hommikusöökidega Limas ja Huaraz’s oleku ajal, loodusparkide maksud, muulade transpordi, baaslaagri infrastruktuuri kulud, satelliittelefonide ja raadioside kulud ekspeditsiooniliikmetele.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Lima (Peruu) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Toitlustamine linnas viibimise ajal, va hommikusöögid
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

E- turist Reisitingimused 

Alpamayo @ Summitpost

Huascaran @ Summitpost