Matkavarustus

Matkavarustusest võiks vabalt mitmeköitelise raamatu kirjutada, kui vaid leiduks keegi, kes seda läbi lugeda viitsiks :) Arvamusi on seinast seina, mõned neist selgelt tobedad või ajast maha jäänud. Ei ole absoluutne tõde meiegi arvamus, sestap suhtuge kõigesse, mis siin kirjas, terve talupojamõistusega :) Kuna õpime hea meelega ka teiste kogemustest, siis kui leiate midagi täiendada või vaidlustada, kribage lahkelt ka oma kommentaar aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kui teie jutus on ka meie arvates iva, siis parandame end kiiresti.

Oleme lähtunud oma vahetust kogemusest ning aja jooksul on mahti olnud ka teooriatesse süveneda. Tänapäevane matka- ja suusavarustus on paras kõrgtehnoloogia, pakutav võtab silme eest kirjuks. Järgnev aitab loodetavasti selles maailmas orienteeruda.

Varustuse komplekteerimine ja näidisnimekirjad

Mida kaasa võtta ja mida mitte, see on üks esimesi muresid algaja seikleja jaoks. Kuigi iga konkreetne seiklus eeldab isesugust varustatust, on siiski mõned üldised põhimõtted, millest asjade hankimisel ja pakkimisel lähtuda.

Loe, kuidas komplekteerida varustust...

Matkavarustuse rent

Kui oled suutnud selgeks teha, mida sul konkreetseks matkaks vaja on, siis tasub enne poodi tormamist selgeks teha, mida tahad endale soetada või mida saad tuttavatelt laenata. Kui osta ei kannata ja tuttavatelt abi ei saa, aitab ehk lubi rendivarustuse projekt.

Loe, mida ja mis tingimustel klubist rentida saab...

Matkavarustuse soetamine

Kui oled otsustanud midagi matkavarustusest seotada, siis tasub algatuseks taust endale selgeks teha. NB! See nõuab päris palju süvenemist, sest tänapäevane matkavaristus on paras kõrgtehnoloogia. Turul on kohutavalt palju "varustuse taolist" kaupa, hinnad päris krõbedad. Kuna Eesti on maailma mõttes kirbuturg, siis valik on kesine, samas kallis. Lisaks kui sa ei tea, mida otsid, on seda ikka raske leida :). Säästmaks klubiga seiklevaid inimesi nii peavlu, ajakulu kui suuremate ämbrite eest, korraldame oma praktilisele kogemusele toetudes korra või paar aastas enne matka hoaega tellimiskampaaniaid, kuhu oleme oma parima tedmise järgi kokku otsinud  mõistliku hinna ja kvaliteedisuhtega asjad, mida saab ettetellimise korras klubi kaudu soetada.

Vaata aktuaalseid tellimiskampaaniaid ... 

Matkavarustuse hooldus

Kõik mis liigub, see ka kulub ja määrdub, ükskõik, kui hoolikalt Sa seda ka hoida ei püüa. Pole ju varustus kaasa võetud hoidmiseks, vaid ikka kasutamiseks. Matkavarustuse hooldusest räägime klubi varustustemaatilistel koolitustel. Kes lugeda viitsib, leab vastused matkaaabitsast.