Matkavarustuse komplekteerimine

Mida kaasa võtta ja mida mitte, see on üks esimesi muresid algaja seikleja jaoks. Kuigi iga seiklus eeldab isesugust varustatust, on siiski ka mõned üldised põhimõtted, millest varustuse komplekteerimisel lähtuda. Kui te ei tea, mida matkal või suusareisil üldse vaja võiks minna, siis tasuks esmalt läbi töötada varustuse näidisnimekirjad. Neist leiab loetelu asjadest, mis kindlasti peavad olema ja mis võivad olla. Lisatud on selgitused, mis ja milleks. Välja on pakkuda nimekirjad järgmiste ettevõtmiste tarvis:

Matkakolu kokkuseadmine on alati kompromissi otsimine asjade kaalu, funktsionaalsuse ja enda mugavuse vahel. Rusikareegel matkavarustuse komplekteerimisel on, et kaasa tuleks võtta mitte seda, mida võiks vaja minna, vaid ainult see, milleta hakkama ei saa. Mida raskem matk, seda tähtsamal kohal on kaal. Alpinismis ja mägi/jalgsimatkamisel on kaal olulisem kui nt rattamatkal, kuigi kaalu tähtsust ignoreerida ei saa ka viimase puhul. Suusareisidel pole varustuse kaal küll eriti näitaja, siiski pole ükski buss kummist. 

Paraku on inimesed erineval määral mugavustega harjunud. Mugavus aga kaalub. Iseenesest võiks igaüks kaasa võtta kasvõi vanaema, seda tingimusel, et ta ise tassib. Siiski on sellel isikuvabadusel piirangud. Kui inimene võtab kaasa väga palju liigset ja seetõttu ei jaksa eriti liikuda, siis takistab see kogu gruppi. On ju matkamine grupitöö ja kedagi maha ei jäeta. St ühe inimese mugavuse pärast peavad kannatama teised. Sestap on grupijuhil õigus ilmselgelt liigne kolu grupiliikme kotist ka välja visata. Samas ei tasu minna teise äärmusesse. Kogenud rändur võib hakkama saada ka uskumatult vähese varustusega ja kui taotluseks on ekstreemmatk, siis on see ehk ka põhjendatud.

Mida ja kust hankida?

Kosmosetehnika on teadagi kallis. Lausa uskumatu, mida tänapäeval kõike teha osatakse, kuid kas alati on kulutused põhjendatud? Hea uudis on see, et osasid asju saab laenata kas tuttavatelt või firmadest. Kui sa pole professionaalne matkaja, siis ei tasu igat asja endale soetada. Samas on mõned asjad, mida kogenud matkaja kunagi kellegi välja ei laena, nagu näiteks matkasaabas. Ühtteist on võimalik laenutada Klubist, vaata Matkavarustuse rendi rubriiki.

Kõike ei pea endale soetama tutikana. See, mis tõsise tegija jaoks ennast ammendanud, võib algajale küll ja veel matkarõõmu pakkuda. Sestap tasub läbi vaadata nn teise ringi pakkumised. Küsida tasub nii klubikaaslastelt, selles saab aidata grupijuht, midagi on ajaj jooksul ka klubi kampaaniatest üle jäänud (selleks tuleks kribada oma mure maili ja saata See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Ka rendiprojekt vahetab aegajalt oma varustust välja. Uurida tasub ka FaceBooki pakkumisi.

Kui aga oled otsustanud endale päris oma varustuse soetada, siis maksab silma peal hoida Klubi ühistellimise kampaaniatel