Nipernaadi ajalugu

Kõigepealt oli Nõukogude Liit. Usinad tudengid, kelle hulka kuulusid ka praeguse Nipernaadi ellukutsujad, tegelesid sellise "sõjalis-sportliku" harrastusega nagu matkamine. Telgid ja tormijoped olid presendist, matkasaapad meenutasid Hispaania inkvisiitorite tööriistu. Meie päralt olid suure kodumaa avarused.

Aga ühel päeval sai jumalal sellest Soodomast ja Komorrast villand ja ta pani eestlased laulma. Kui nood ükskord vait jäid, oli vabadus käes ja kõik tormasid kiirelt pappi teenima. Venemaale polnud enam asja ja kuigi Euroopa oli meile lahti, polnud seal rädamine taskukohane. Matkamine, kui olemise viis, kippus välja surema :(.

Ja siis, kui juhe oli täitsa kokku jooksnud ja tervis suure papi tagaajamisega tuksi keeratud, hakkas vana arm taas õilmitsema. Küll üks, küll teine grupp sai kokku ja sättis end Euroopa avarusi avastama. Ja mõned pundid leidsid, et võiks klubiks muutuda. Ja nii neid siis nüüd ongi Eestimaal nii mõnigi. Ning iga aastaga tuleb juurde noori ja naiivseid inimesi, kes lasevad end vanade matkapeerude ilujutust ja kaunitest reisipiltidest pimestada ning võtavad vastu sakramendi raske koti ja villis varvaste näol. Kui kord käsi kuradile antud, siis on nende elu igaveseks muutunud.

Ja nii otsustasid üks hetk Urmas, Kalle ja Heldur, et saagu matkaklubi ning kandku ta nime Nipernaadi, sest just see nimi Eesti mütoloogiast iseloomustas meie kolme olemust kõige paremini.

Mõeldud, tehtud. Esimesed Nipernaadi reisid toimusid 2001. aastal. Üha rohkem rahvast liitub Nipernaadi postiloendiga ja jõuab mingil hetkel ka tegudeni. Tegevusväli laieneb tasapisi, sest mida rohkem meid koguneb, seda erinevamad on huvid. Ettevõtmisi jagub nii suveks kui talveks, toimetame nii Eestimaal, kui raja taga, mägede tipus, vee peal ja vee all. Taasleitud vanade seiklemisviiside kõrvale, nagu mägi-, ratta-, vee ja suusamatkad ning alpinism, mahuvad kenasti popid ja noortepärased  ettevõtmised nagu näiteks sukeldumine, rafting, canyoning. Tõsise higivalamise kõrvale võtame ette ka mõõdukalt sportlikke lusti- ja veinireise, naudime ka mäesuusatamist ning lumelauda.

Ülevaate seni tehtu kohta saab meie kroonika rubriigist.