Ekspeditsiooni koolitus aitab end ettevalmistada keerulisemateks tiputõusudeks ja matkadeks, mis varem või hiljem tõelisi fänne ees ootavad! 2 päevane koolitus pakub hea võimaluse ekspeditsiooni elust aimu saada - seda nii ettevalmistuse, varustuse ja selle pakkimise, aklimatiseerumise, ööbimise ning toitlustuse teemadel - ehk siis kokkuvõtvalt kõigest sellest, mida tuleb teada, et ekspeditsioonil olles end hästi tunda!
Ekspeditsiooni koolitus sobib eelkõige edasijõudnud matkajale, kellel juba mõned tipud ronitud ja mõned matkarajad laias maailmas läbitud. Algajale võib osa koolitusest liiga keerukas olla, samas koolituselt on oodatud siiski kõik (mägi)matkamise sõbrad, kes peavad vajalikuks end ekspeditsioonide teemadel harida!
Ekspeditsiooni koolitused viib läbi Nipernaadi grupijuht Karu, kellel on erinevaid mäetippe üle 500 kogunenud ning kes on viibinud erinevatel ekspeditsioonidel peaaegu kõigil maailma kontinentidel.
Koolitus toimub Tallinnas, täpne asukoht täpsustub. Koolitus toimub pigem seminarina, kus kõik, kel midagi asjalikku öelda, saavad soovi korral kaasa rääkida ning oodatud on miljon ja üks küsimust. Elu on näidanud, et just produktiivse vestluse käigus on võimalik endale asjad kõige paremini selgeks teha. Lisaks teoreetilisele osale on mõlemal koolituspäeval plaanis ka praktiline osa – kus vaatame üle vajalikud oskused talvistes välioludes.
Koolitused algavad mõlemal päeval kell 10:00 ja kestavad kella 18:00ni.
Koolituse esimeses osas vaatame ekspeditsiooni kui tervikut, arutleme logistika, erinevate matkarajoonide, grupiliikmete rollide, ekspeditsiooniks ettevalmistuse ning treeningute teemadel. Kokkuvõtvalt proovime aimu saada, mida nimetatakse ekspeditsiooniks ning mille poolest see erineb tavalisest lihtsamat matkast / tiputõusust, kuidas selleks valmistuda ning kuidas lõpuks see edukalt läbi teha!
Eraldi tähelepanu pöörame aklimatiseerumisele kõrgmägedes.
Varustuse osas teeme selgeks, mida üldse vaja võiks minna ekspeditsioonil, mille poolest erinevad ekspeditsioonidel kasutavad asjad tavalisest matka- ja ronimisvarustusest ning kuidas kombineerida omavahel olemasolevaid lihtsaid asju ning kallimat / keerukamat erivarustust. Räägime sellest, kuidas varustust kasutada, mida selle soetamisel silmaspidada ning milline varustus, millistele kõrgustele ning maailma erivatesse nurkadesse sobib.
Praktilises varustuse osas pakime koos varustust erinevatesse seljakottidesse ning vaatame, kuidas kõik kilod võiksid ära mahtuda ka suurde duffelbagi lennureisi / jaki seljas reisimise ajaks.
Plaanis on vaadata erinevaid telke ning püstitada need talvistes tingimustes kui mugavat siledat muruplatsi pole kusagilt võtta, kuhu kergete vaiadega telgi saaks lihtsa vaevaga ülesse panna. Vaatame üle üldise põhimõtted, kuidas oma elu telgis organiseerida selliselt, et külmal ekspeditsioonil ellu jääda!
Toitumise osas räägime, mida ekspeditsiooni tingimustes üldse süüa tasub ning õnnestub, et kogu ekspeditsioon vastupidada, suuta liikuda ning end hästi tunda! Uurime, kuis kõrgus piirab meie harjumuspäraseid toiduainete valikuid ning millised piirangud johtuvad asjaolust, et toiduainete valiku ning kokkamise võimalused ning vee kättesaadavus on piiratud. Teeme läbi parktilised harjutused menüü koostamise ning toiduainete varumise ja pakkimise vallas. Kuna ekspeditsioonil peame sageli valmistama söögi ise ja väga keerulistes tingimustes, siis vaatame üle ka milliste pliitidega ja kuidas ekspeditsiooniköögis üldse õnnestub süüa teha!
Praktikas jagame konkreetseid kasulikke välioludes kokkamise näpunäiteid ning proovime erinevatel pliitidel välioludes süüa teha, sh vedelkütusel toimivatel pliitidel! Eraldi peatume ka dehüdreeritud ja külmkuivatatud pakitoitudel.
Osalustasu: 100 EUR, mis läheb 100% Manaslu 2025 ekspeditsiooni toetuseks.
Lisainfo ja kontakt
Karu - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540