Previous Next

Mägimatk Tšiilis (7.-27.11.2022) + tõus Llullaillaco vulkaanile

10-päevane seikluslik mägimatk Tšiilis. Marsruudile jäävad tipud pole küll tehniliselt keerulised, kuid kõrgust on soliidselt ja ronimine vaheldusrikas. Peale aklimatiseerumist Atacama kõrbe lähistel tõuseme kuni 5000m kõrgusele, võimalik, et käime ka ära kuni 6000 m peal. Hea matk esmaseks tutvumiseks Lõuna-Ameerika mägedega. Uurime kohaliku kultuuri ja eluolusid. Soovijad võivad üritada tõusta ka maailma kõrguselt teise aktiivvulkaani Llullaillaco (6760m) tippu.
Registreeru

Seame ennast sisse Põhja-Tšiili väikelinna San Pedro de Atacama-sse (2400m), kus valitseb äärmiselt kuiv kliima, vihma sajab seal vaid paaril korral aastas. Sealne kuiv ja soe kliima meelitab turiste üle kogu maailma. Kuigi päeval on sooja 25 kraadi ringis võivad öised temperatuurid langeda miinustesse.

Aklimatiseerumist alustame matkadega 2400m - 3000m kõrgusel. Naudime värviküllaseid päiksetõuse ja -loojanguid loodusparkides. Aklimatisatsiooni perioodil jääb aega ka kohaliku eluolu ning kultuuriga tutvuda, külastada kuumaveeallikaid, vaadata geisreid ning soolajärvi.
Puhkepäeval teeme tutvust sandboardinguga, st kihutame lumelaudadega liivaluidetest alla.
Peale aklimatiseerumist ootavad ees Cerro Copacoya (5000m), aktiivne vulkaan Laskar (5600m) ning Tšiili ja Boliivia riigipiiril asuv vulkaan Saiurecabur (5985m).

Peale neid tippe võtame ette kahepäevase tõusu Aucanquilcha vulkaani (6160m) tippu. Eesmärgiks on jõuda ületada 6000 meetri piiri, mis võib olla paljudele uueks kõrgusrekordiks.
Reis on suurepärane võimalus teha esmatutvus mägimatkamisega Tšiilis ning üldse Lõuna-Ameerikas.
Kelle soovi ja jaksu saab lisaks ette võtta 5 päevase tõusu Llullaillaco (6760m) tippu. Llullaillaco on kõrguselt Tšiili kolmas mägi ning seitsmes mägi Lõuna-Ameerikas. Llullaillaco on ka maailma kõrguselt teine aktiivne vulkaan peale Ojos de Saladot.

Oludest
San Pedro de Atacama linnas ööbime kohalikus lihtsas majutusasutuses, mitme päevaste tiputõusude ajal aga nii mägihüttides kui ka telkides. Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega matkasaapad ning soojad sulekindad- ja joped ja magamiskotid.
Matkagruppi juhib Karu, kes on varasemalt Lõuna-Ameerikas nii mõnegi mäetipu juba roninud. Mägedes kasutame kohalike giidide abi.
Mitme päevastel matkadel valmistame toidu ühiselt matkapliidil, linnades ja lühematel matkadel naudime kohalikes söögikohtades pakutavaid roogi.

Ettevalmistus
Tšiili mägimatk eeldab head füüsilist vormi ning kõrgustaluvust, kuna tipupäevadel liigume kõrgemal kui  5000 meetrit. Llullaillaco eeldab ka varasemat ronimiskogemust, muidu on 6500m piiri alistamine liiga riskantne ettevõtmine. Nipernaadi koolitustest tulevad väga kasuks Talvine õppematk, Karula ronimiskoolitus ning Suvine mägimatkakool.
Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne kõrgmägedesse minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest.

Osavõtutasu

2500 EUR.
Llullaillaco tiputõus 1200 EUR.

Minimaalne grupisuurus 4 inimest, maksimaalne 12 inimest.

Osavõtutasuga katame vajaliku transpordi alates lennujaamast, grupijuhi ja kohalike giidide töötasud, kohapealse transpordi, majutuse San Pedro de Atacamas oleku ajal, loodusparkide maksud.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Calama (Tšiili) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Toitlustamine kogu ettevõtmise vältel
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel


NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

E- turist Reisitingimused