Primus matkapliitide ja nõude tellimine

ETA LITE

etalite pisiNn egoistipliit, millest peaks üksi matkates täiesti piisama. Kahe inimese jaoks tuleks lisaks 0,5L kruusile juurde hankida 1 L süsteemiga sobiv pott. Grupis matkates on see lisavõimalus õhtul telgis üks lisajook vaaritada või öösel enne tõusule minekut hommikurüübe valmistada juhul, kui olud väljas ei võimalda/soodusta grupitoitlustust. Samuti on suurepärane variant olla nt Nepaalis trekkides või kus iganes ilmas ringi rännates kuuma joogi osas sõltumatu teemajadest.

Pliit kinnitub pooleliitrise ETA poti külge uudse ja lollikindla lukustussüsteemiga. Poti ümber on kuumuskindel kate, mis tagab energia efektiivse kasutuse. Pole probleemi kuuma joogiga potti ka palja käega tõsta. Poti sisse saab pakkida ka 100 gr gaasiballooni. Süsteemi saab kas nööri abil telgi esikusse üles riputada või toetada balloonijalgade peale (jalad on komplektis kaasas). Kolme väikse lisapoldi abil saab pliidi kohandada ka pannialuseks. Ballooni pole komplektis kaasas.

Neil, kellel on ETA LITE pliidisüsteem juba olemas, on võimalik lisaks soetada 1L samasuguse kinnitusüsteemiga pott (ETA LITE XL pott). Sellise komplektiga toidab kenasti ära ka kahese telkkonna.

 

 

 • Kaal - 360g
 • Võimsus - 1500W
 • Süüde - Piezosüüde

Hind -129 EUR soodushind kuni 4.07.2018 -95 EUR

Telli siit

 

ETA LITE XL POTT

etapott1 pisi

Lite pliidisüsteemiga ühendatav 1 L lisapott. Kellel Lite pliidisüsteem koos 500g kruusiga juba olemas, saab oma süsteemi mahtu suurendada. 1L potist peaks juba piisama kaheinimeselise telkkonna jaoks.

Pott on valmistatud anodeeritud alumiiniumist uudse tehnoloogiaga keraamilise kattega. Põhja all on liides, millega saab poti ühendada ETA LITE pliidi külge ning efektiivne soojusjaotur, mis aitab energiat säästa. Silkoonkattega kokku käänatavad mitte kuumaks minevad käepidemed. Kaas valmistatud BPA (Bisfenool A)- vabast läbipaistvast plastikust, mida saab kasutada ka kurnamiseks.

NB! Mitte ajada segi ETA 1L potiga, millel pole ETA LITE süsteemiga ühinevat liidest. Väljast vaadatuna näevad samasugused välja.

 • Kaal - 292g

Hind -39 EUR

Telli siit

 

ETA 1L POTT

etapott1 pisi

1 L ETA soojusjuhtimissüsteemiga pott. Varupott Eta Spider süteemile, mõistagi kasutatav ka teistel pliitidel. Tagab säästliku energia kasutamise, loe hoiab kokku kütet. 1L potist peaks piisama kaheinimeselise telkkonna jaoks.

Pott on valmistatud anodeeritud alumiiniumist uudse tehnoloogiaga keraamilise kattega. Silkoonkattega kokku käänatavad mitte kuumaks minevad käepidemed. Kaas valmistatud BPA (Bisfenool A)- vabast läbipaistvast plastikust, mida saab kasutada ka kurnamiseks.

NB! Mitte ajada segi ETA LITE 1L potiga, millel on  ETA LITE liides. Väljast vaadatuna näevad potid samasugused välja.

 

 • Kaal - 292g

Hind -40 EUR

Telli siit

 

PLIIDISÜSTEEM ETA SPIDER 

etaspider pisiPliidisüsteem Spider on hea valik oludesse, kus tuleb nt telgi esikus tormivarjus süüa vaaritada. Aluseks saab kasutada nt istumisalust, on ka variant süsteem spetsiaalsete trosside abil lakke riputada (trossid tuleb eraldi soetada).  Muidugi saab seda ka igal pool väljas kasutada.
Süsteemist piisab kuni 2 inimese toitlustamiseks, liitri vett saab kuumaks loetud minutitega. Kuumuse juhtimise ja tuulekaitsete süsteem tagab väga hea kütuse kasutamise efektiivsuse. Poti sisse saab pakkida 100 gr gaasiballooni. 1L ETA pott ja tuulekaitse kuuluvad komplekti. Süsteemi saab ümber seadistada ka vedelkütusele, milleks tuleb soetada vedelkütuse komplekt Ekspess Spider MF Kit. Komplektis on spetsiaalne ümbriskott, mille sees püsib toit soe pikemat aega. Süsteemi peal saab kasutada ka väikest panni nagu nt Primus Litech Pan. Balloon pole komplektis kaasas. Kõik, kaasa arvatud 100 gr ballooni saab kompaktselt teineteise sisse kokku pakkida. Praktiline kogemus näitab, et süsteemiga saab ka suure kuni 10L poti vett kenasti kuumaks ajada, seega sobib see ka suurema matkagrupi põhipliidiks.

 

 • Kaal - 600g (ilma lisadeta)
 • Võimsus - 2000w
 • Süüde - Piezosüüde

Hind -134 EUR , soodushind kuni 4.07.2018 -115 EUR

Telli siit

 

ETA SPIDER MULTIFUEL KIT

multifuel kit

 

Vedelkütuse süsteem, millega saab oma ETA Spider süsteemi kohandada ka vedelkütust tarbima. Väga vajalik neis rajoonides, kus gaasi hankimine on probleemne või puudub info, kas ja mida seal saada on. Gaasiballooni ju lennukiga kaasa võtta ei saa. Komplektis 0.35 L kütusepudel, multitööriist, düüsid ja kaitsekott.

 

 

Hind -69 EUR

Telli siit

 

PLIIDISÜSTEEM ETA POWER

etapower
 
Eta Spideri suurem vend. Sobib 1-4 inimeselise matkakrupi toitlustamiseks. ETA tehnoloogia võimaldab kuni 50% efektiivsemat gaasikasutust. Niiskuse ja tuulekindel. Poti suurus on 1.8l, millel on BPA-vabad, kummiga kaetud käepidemed. Nõud on teflonkattega. 
Süsteemi saab ümber seadistada ka vedelkütusele, milleks tuleb soetada vedelkütuse komplekt ETA Power MF Kit. Komplektis on  spetsiaalne ümbriskott, mille sees püsib toit soe pikemat aega. Süsteemi peal saab kasutada ka väikest panni nagu nt Primus Litech Pan. Balloon pole komplektis kaasas.
Kõik, kaasa arvatud 230 gr ballooni saab kompaktselt teineteise sisse kokku pakkida. Praktiline kogemus näitab, et süsteemiga saab ka suure kuni 10L poti vett kenasti kuumaks ajada, seega sobib see ka suurema matkagrupi põhipliidiks.

 

 • Kaal - 804g (ilma lisadeta)
 • Võimsus - 2000w
 • Süüde - Piezo

Hind - 99 EUR

 
ETA POWER MULTIFUEL KIT
multifuel kit
 
 
 
Vedelkütuse süsteem, millega saab oma ETA Power pliidisüsteemi kohandada ka vedelkütust tarbima. Väga vajalik neis rajoonides, kus gaasi hankimine on probleemne või puudub info, kas ja mida seal üldse saada on. Gaasiballooni ju lennukiga kaasa võtta ei saa. Komplektis 0.35 L kütusepudel, multitööriist, düüsid ja kaitsekott.

 

 

Hind -65 EUR

Telli siit

 

OMNIFUEL 

omnifuel pisiKõigesööja matkapliidi klassika, mis võitnud hunnikutes igasuguseid auhindu. Väga tugeva ehitusega ning võimas pliit, milles põleb nii gaas, autobensiin, petrooleum, diisel kui isegi aviobensiin. Vedelkütus on ainus võimalus suurematel kõrgustel, kus gaasipliidid enam ei tööta. Ka annab see võimaluse olla muretu kütuse osas tundmatutes rajoonides, kuhu lennates gaasiballoone kaasa ei saa võtta, ning kust kütuse hankimine võib olla problemaatiline. Midagi sellest suurest valikust ikka leiab. Kui lisaks soetada Primuse duo üleminek, siis on kütuseta jäämise võimalus üpris olematu.

Pliidil on lisaregulaator, millega saab ka kinnastega leegi võimsust reguleerida. Komplekti kuulub vedelkütuse pump, universaalne tööriist ning vahetusdüüsid erinevate kütuseliikide jaoks. Energia kulutuse optimeerimiseks tasub kasutada alumiinimumplekist soojusepeegeldit/tuuleekraani. Klaasriidega katmist tootja muidugi ohutuse eesmärgil ametlikult ei soovita, aga see praktika on reaalelus laialt kasutuses vähemalt nõukogude aegse kogemusega matkajate hulgas.

Oleme pliidi peal kuni 10 L potti kasutanud ja hakkama saanud, seega on see väga hea valik suurema grupi toitlustamisel.

 

 

 • Kaal - 464g pumbaga, 362g pumbata
 • Võimsus - 3000 W/10500 BTU/h
 • Süüde - manuaalne

Hind -199 EUR

Telli siit

 

EASYFUEL

easyfuelEriti lihtne ja lollikindel tugeva ehitusega gaasipliit. Saadaval kahes variandis, millest DUO versioon sobib lisaks keermega balloonidele ka nn klik süsteemiga balloonile. Emba kumba süsteemi balloone matkarajoonis ikka leiab, aga kui mitte, siis tuleb mõne vedelkütuse süsteemile orienteeruda. Pliit sobib kasutamiseks igal pool matkarajoonides kuni maksimum 4000m kõrguseni. Kõrgemal kipub gaas jukerdama. Piezo süütaja. Kogemuse järgi suudab kuni 10L poti vett keema ajada. Hea kasutada suurema grupi toitlustamiseks nii jalgsimatkadel kui kergematel mägimatkadel, mis väga kõrgele ei tiku. NB! ettevaatust katmisel, on oht süütaja plastikust kest ära sulatada. 

 

 

 • Kaal - 346g
 • Võimsus - 3000W
 • Süüde - Piezo

Hind -99 EUR soodushind kuni 4.07.2018 -90 EUR

Telli siit

 

TERMOS REISIKRUUS

termostass035 pisitermostass04 pisiVäike roostevabast terasest reisikruus, millel on hermeetiline joomisnupuga kaas. Kahekordne vaakumsein toimib termosena, mis hoiab joogi vastavalt soovile kas sooja või külmana. Saadaval kahes suuruses, 0,3L ja 0,4 L. On väga abiks, kui soovid kõrgmägedes teed soojana hoida või ka päevaks kaasa võtta. Erinevalt väiksest termosest on ülaosa piisavalt lai, et kasutada tassina ja sinna on mugav vedelikku valada.

 

 

 • Kaal - 235g 0,3L, 360g 0,4L
 • Värvid - must, valge, punane

Hind 0,3L -22EUR, 0,4L -24EUR

Telli siit

 

TOIDUTERMOS

toidutermos400toidutermos550

 

Suure avavusega termos nii vedeliku kui toidu sooja või külmana hoidmiseks. Saadaval 2 suurust, 0,4L ja 0,55L. Hea kasutada toidunõuna kõrgmäestiku külmas, kus toit tavalises kausis kipub liiga kiirelt jahtuma. Loob võimaluse oma toitu nautida ka veidi hiljem peale valmimist, nt soojas telgis või ka sooja toidu kaasa võtmiseks päevaks (nt kui hommikuputru üle jääb).

 

 

 • Kaal - 262g (0,4L), 315g (0,5L)
 • Värv - must

Hind 0,4L -27 EUR, 0,55L -29 EUR

Telli siit

 

VÄRVILISED TOIDUTERMOSED

varviline toidutermos

 

Erksavärvilised terasest toidtermosed. Hea looduses üles leida ja võimalus kaasmatkajatest erineda :). 350gr suurus peaks rahuldama enamuse naisterahvaste ja laste vajadused, suurematele meestele võib natuke väikseks jääda. 

 

 

 

 

 • Kaal - 265 g
 • Maht - 350 ml

Hind -14 EUR

Telli siit

 

TULERAUD

tuleraud

 

Tuleraud on kindel valik oludes, kus tavaline piezo/gaasisüütaja enam hästi ei funka (umbes alates 4000m) ja tikke pole mugav kasutada, nt paksude kinnastega kõrgel mäes või külmas talves. Tuleraud töötab nii lumes kui vihmas ja tema töökindlus ei kao ka kõrgmäes. Sädemete temperatuur 3000C, kestab tuhandeid süütamisi. Valikus kaks erinevat suurust. Mida suurem, seda mugavam paksude kinnastega kasutada, samas võtab aga rohkem ruumi.

 

 

 • Suurused - M ja L

Hind M -12 EUR, L -13 EUR

Telli siit