Previous Next

Jääronimine Rannamõisa pangal (5.03.2022)

Praktiline õppus eeskätt mägimatka huvilistele või ka niisama adrenaliini jahtijatele. Kuna mägedes võib ette juhtuda mõni väiksem jääsein, peaks valmis olema seal turvaliselt liikumiseks. Ettevõtmine on avatud kõigile huvilistele, kes soovivad saada jääronimise teadmisi ja vilumusi. Eraldi programm algajatele ja edasijõudnutele.  

Registreeru

 

Ettevõtmise aluseks on mõistgi jää olemasolu. Sellega on viimastel aastatel olnud nii ja naa, paar viimast aastat on õnneks läinud. Loodame, et ka 22. aasta talv on päris, kui on jääd ja päris lausvihmaga ei ähvardata, teeme asja ära. Hoiame ennast jääoludega ning ilmaga  kursis ja anname reganuile aegasti teada, kuis seis on. 

Oodatud on kõik matkamisest huvitatud inimesed sõltumata soost ja vanusest. Algajate programmis osalemiseks pole varasem ronimiskogemus vajalik. Nende jaoks, kes jääseinal esimest korda, alustame päris nullist. Tutvustame varustust ja lihtsamaid jääronimise põhimõtteid. Kogenumatele eraldi programm ja tõsisemad väljakutsed nagu jaamade loomine jääseinal, altjulgestusega ronimine, liikumine jääseinal köiskonnas, jne.

Riietuse valimisel peab arvestama, et kõik korraga seinale ei mahu, st. tuleb tahes-tahtmata natuke oodata. Sestap võiks lisaks tuule/lumekindlatele riietele kaasas olla soojendusvest/jope vmt. Tavapärane mägimatkariietus või ka mäesuusariietus on OK. Vahel on jääsein olnud ka porisevõitu, st liiga uhke varustusega eputama tulla ei tasu :). Kogu vajalik spetsiaalvarustus, köied, vööd, kassid, kirkad, jääpuurid, kiivrid, jne  tagatakse korraldajate poolt. Kui kellelgi on oma spetsvarustus olemas, võib selle ka ligi võtta. Kui see instruktorite silmis ka pädeb, saab seda kasutada.

NB! Ronime käimiskassidega, st nende kinnitamiseks on vaja korralikku matkasaabast. Pehme tossu ja tänavasaapaga pole suurt midagi peale hakata. Kuna eesmärk on õpetada jääronimist nende vahenditega, millega tavaliselt marsruudil liigume, kasutame ronimiseks klubi hübriidkirkasid. 

Kaasa ka toidukauss, kruus ning lusikas. Oma termose sooja joogiga võib ka ligi hoida, kuigi suures potis tee ja supp on ka plaanis.

Koolituse algus on kell 11:00. Täpsema ajakava ja programmi saadame juba registreerunutele.

Registreerumisel palun andke teada oma liikumise plaanid ja võimalused, so. kas tuled autoga, kust kandist ning kas sul on pakkuda kohta autos või vajad transporti. Püüaks autosõitu võimalusel ühildada ja bensuraha klappida.

 

Osavõtutasu 50 EUR

 

Julgustuseks

Tegemist on väga hästi ronitavate seintega (jää on terve seina ulatuses positiivse kaldega ja paljude nukkide-toetuspunktidega). Kuna ronimine nõuab tähelepanu ja keskendumist, on see ideaalne lõõgastus ja vabanemine igapäevastest mõtetest. Midagi karta ega häbeneda pole vaja. Käe-jala juures on instruktorid ja julgestajad. 

Registreeru

Seni registreerunud

Lisainfo

HP  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  56 682 492